Kovid-19 Önlemleri

Müşküle Nazım Hikmet Koşusu katılanlar, düzenleyenler ve yörede yaşayanların sağlıklarını koruma önceliği ile gerçekleşecektir.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve TAF’ın COVİD-19 önlemlerine (belge linki) uygun çalışmalar yapılacaktır. Bunlar güncellendikçe organizasyona yansır.

Kovid-19 salgını ile mücadele önlemleri organizasyon tarafından aktif bir şekilde takip edilmektedir.  Önlemler şu temel prensipler çerçevesinde uygulanacaktır:

– Yoğunluğu azalt

– Teması azalt

– Kişisel ve ortam temizliğini en üst düzeye çıkart

– Organizasyona katılacak her birey ve paydaşı bilgilendir

 Bu ana yaklaşımlarda bütün yarışmacı, gönüllü, paydaş ve destekçilerimizin göstereceği ilgi, hassasiyet ve iş birliği için şimdiden teşekkür ederiz.

Yarışa kayıt olan her birey aşağıdaki Kovid-19 kurallarını kabul etmektedir:
1.a. COVİD-19 salgını kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın kurallarına uymam gerektiğini, yarışmanın herhangi bir alanına gelirken kendi maskem , yedek maskem, taşınabilir el dezenfektanı (en az %70 alkol bazlı) bulundurmam gerektiğini, başka bireylerle yakın temastan kaçınıp mesafe kurallarına uymama gerektiğini, organizasyonun temas azaltıcı ve kalabalık engelleyici kurallarına uymam gerektiğini kabul ediyorum,

1.b. Etkinlik günü yarışma alanına gelerek, yarışmaya başlayarak; Kendimde ya da aynı hanede yaşadığım diğer kişilerde son 14 gün içinde ateş, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, öksürme, boğaz ağrısı, kas eklem ağrısı, koku alamama gibi şikayetler olmadığını ve halen olmadığını kabul ve beyan ediyorum,

1.c. Bu şikayetler olmasa da Covid-19 enfeksiyonu olup, hiçbir bulgu vermeden virüs taşıyor olabileceğim ve enfeksiyonun kısa zaman sonra bulgu vermeye başlayabileceğini biliyorum,

1.d. Etkinlik günü yarışma alanına gelerek, yarışmaya başlayarak; önceki son 14 gün içinde yukarıda yer alan şikayeti olan herhangi biri ile 1 metreden yakın temasım olmadığını (el sıkışma, konuşma, görüşme, vb dahil) beyan ettiğimi biliyorum.

1.e. Etkinlik alanına gelerek, bütün önlemler ve yeni kurallara rağmen, kendimin veya yakınlarımın Covid-19 virüsüne maruz kalabileceğinin, buluşmayı önlemek konuda bireysel tercih ve tedbirlerimin öneminin farkındayım. Yine de herhangi bir bulaşma olması durumunda, alana kendi istediğimle gelmeyi tercih ettiğim için organizatörler, sponsorlar, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun bu konuda sorumlu olamayacağını kabul ve beyan ederim.

tr_TRTürkçe